تبلیغات
success
success
موفقیت 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
مطالب وبلاگ چگونه است ؟
لینک های مفید
سوترا 
سوترا ساده ترین روش برای کنترل و برنامه ریزی ذهن است که تفکر خود آگاه را جهت می دهد تا به خواسته های خود برسیم . سوترا ایجاد تغییر را از هویت مرکزی فرد آغاز می کند وسپس به حیطه سایر هویت های او نیز وارد می گردد.
سوترا یک جمله قابل درک است .جمله ای که درزمان حال و گذشته موجودیت داشته و دورغ نیست .
واقعی ترین هویت مرکزی انسان تسلیم بودن است .
تسلیم یعنی رام بودن وتحت اختیاربودن و این بدین معنی است که هر انسانی درهرلحطه بداند یا نداند بخواهد یانخواهد تسلیم چیزی یا کسی است و درواقع حالت تسلیم بودن از انسان جدانشدنی و حذف نشدنی است. 
بدیهی است که تسلیم به شغل و درس و فرزند و غیره مدنظر نیست بلکه ما آمده ایم که دراین دنیا تسلیم الهی و تسلیم خالق و پرودگار خود باشیم .
سوترا قادر است کاری کند تاهویت مرکزی مان تبدیل به سوترایی شو دکه تسلیم را درما نهادینه وتثبیت کند و درواقغ از برکت این تسلیم یعنی تسلیم و تماس و ارتباط و اتصال به خداوند  ، بخش خلاقه الهی وجدانمان بیدار شده و برخورداری مان از مواهب الهی واقتدارات الهی میسر گردد . دراین صورت سوترای مورد نظر این عبارت خواهد بود.((( الهی تسلیم و خدمتگزار توام .))))
جمله ای که شفاف، روشن، بدون ابهام که درزمان گذشته حال و آینده حقیقت دارد و هویت مرکزی ما راتحت تاثییر قرار می  دهد واگر این سوترا درما نهادینه شوداقتداری که هر انسانی آرزویش را  دارد برایش فراهم خواهد شد اقتداری که  پشتوانه اش خداوند است و تکیه گاهش بزرگ ومحکم .
سوترا باید یک واقعیت موجود و براساس واقعیات بنیادی درهستی باشد جمله ای تفهیم شده که حتما باید توسط خودآگاه قابل درک باشد . سوترا را باتوجه ممتد توام می کنیم سوترا باید تبدیل به گفتگوی درونی شود.  باید به شخص بازگشت داشته باشد وتازمانی که درذهن استقرار یابد باید تکرار شود.
جملات زیر سوترا هستند:
الهی تسلیم وخدمتگزار توام. 
الهی همه چیز را به تو می سپارم و از آنچه هست راضی و سپاسگزارم .
خدا پشتیان وهدایت کننده من است .
خدا با من است .
توصیه می شود سوترا را در روز 108 مرتبه تکرارر کنیم بهترین زمان تکرار قبل و بعد از خواب است .


طبقه بندی: روانشناسی،
[ 20 آبان 91 ] [ 14:20 ] [ mohan ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مطالب وبلاگ دربخش روانشناسی ، حافظه ،مالی ، تفكر مثبت ، گردآوری وتلخیص از آثار برتر و روز دنیا از مشهورترین روانشناسان جهان ،
دربخش معرفی كتاب به آنها اشاره شده است . برای مطالعه دقیق وكسب اطلاعات جهت خرید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فال امروز