تبلیغات
success
success
موفقیت 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
مطالب وبلاگ چگونه است ؟
لینک های مفید
با ابزار کلام که هدیه خداوند است ، روزی و تعمتت را تامین کن
کلام سرمایه و حتی اعتبار ماست .
سرمایه و اعتبار ، داراییهای ارزشمند انسان اند و اگر چیزی حامل سرمایه و اعتبار ما باشد درواقع قدرت بزرگی داراست
کلام هم سرمایه  ظاهری است  که ارزش و اعتبار ما را در روابطمان با دیگران تعیین می کند و هم سرمایه روانی است و خواهی نخواهی برر وان ما تاثیر می گذارد این اثر می تواند مثبت یا منفی باشد..
اگر احساسا ت خود را با کلمات تازه ای برای خود بازگو کنیم عواطف ما به سرعت دگرگون می شوند اما اگر برکلمات تسلط نداشته باشیم و اجازه دهیم عادات نا آگاهانه ما کلمات را انتخاب کنند ممکن است احساس ناخوشایندی از زندگی به ما دست دهد.
.
 .
به بندگانم بگو که با یگدیگر به بهترین وجه سخن بگویند زیرا شیطان به واسطه کلام های زشت و ناپسند درصدد فساد و تباهی ما بین آنهاست .سوره اسرا آیه 53

آیا درکلامی که می خواهی به زبان آوری حقیقت هست؟آیا دراین کلام محبت هست؟ آیا بیان آن ضرورت د ارد ؟ حتی اگر حقیقت دارد امامحبت ندارد پس بیان آن هم ضرورتی ندارد.

کلمات مانند اجسام یا نیروهایی  هستند که مدام درحرکتند و تادرزمان مناسب به زندگی گوینده خود برگردندونتیجه خود را بگیرند .برای همین هم افرادی که همیشه از تنگدستی ، بیماری ، شکست و محدودیت حرف می زنند همان اتفاقات را به سمت خود جذب می کنند.

حضرت علی (ع) می فرمایند  : چه بسیار انسان هایی که زبان، آنها را هلاک کرده است .
حضرت محمد (ص) می فرمایند : هیچ کس از خطر گناهان سالم نمی ماند مگر اینکه زبانش راحفظ کند.

به هر حال  کلام مخرب یا کلام بی معنا هم درزندگی ما محقق می شود همان طورکه کلام مثبت و سازنده محقق می شود و این دیگر باخود ماست که عمرمان را صرف کدام  کنیم .

بسیاری از نظریه پردازانی که برقدرت کلام تاکید دارند براین باورند که اگرمی خواهید زندگی تان را دگرگون کنید، تنها کاری که باید انجام دهید بیان مثبت چیزی است که آرزوی آن را دارید . با بیان مثبت، همه موهبت های نیکو به سرعت و به سادگی به سویتان می آیند.
ادامه دارد.
.
طبقه بندی: روانشناسی،
[ 15 آبان 91 ] [ 11:15 ] [ mohan ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مطالب وبلاگ دربخش روانشناسی ، حافظه ،مالی ، تفكر مثبت ، گردآوری وتلخیص از آثار برتر و روز دنیا از مشهورترین روانشناسان جهان ،
دربخش معرفی كتاب به آنها اشاره شده است . برای مطالعه دقیق وكسب اطلاعات جهت خرید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فال امروز