تبلیغات
success
success
موفقیت 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
مطالب وبلاگ چگونه است ؟
لینک های مفید
کلام خلاق

بگو باش 
پس می شود

((اسم اعظم ))کلید درهای بسته و گشاینده قفل های بسته است .


شرح و تفسیر رکسانا خوشابی از تعالیم ایلیا ((میم))


جهان هر لحظه از کلمه ساخته می شود
درآغاز کلمه بود . کلمه با خدا بود و کلمه خود خدا بود . از ازل کلمه با خدا بود . همه چیز به وسیله او هستی یافت و بدون او چیزی آفریده نشد
گفته شد درابتدا کلمه بوده و من می گویم درمیان و انتها نیز کلمه هست . جهان از کلمه ساخته شد و من می گویم جهان هر لحظه از کلمه ساخته می شود .می گویند درسکوت کلامی نیست و من می گویم هست اما گفتنی نیست که شنیدنی است و در رویا هست که نه گفتنی ونه شنیدنی است که دیدنی است . درعمل هست و آن لمس کردنی است و درهوشیاری است آنگونه که دریافتنی است .

((هرچه می گویی دیر یازود رخ می دهد و هرچه بخواهی بلافاصله از آن تو خواهد شد ))

قدرت کلام :

کلام قدرت عظیمی برای آفرینش دارد . می تواند از هیچ ،چیزها بیافریند . مرده را زنده کند و بیماریها ی سخت را شفا بخشد.کلام با قدرتی که دارد می تواند حتی مس را به طلا تبدیل کند و انسان ر ا به قله موفقیت و تحقق آرزوها وخواسته هایش برساند .

جهان از کلمه پدید آمده و در کلمه ناپدید می شئو کلمه را دریاب .

قدرتی که گاه گهکشانها را هم به رقص می آورد و گاه می تواند زلزله های بزرگ و بارش های بسیار ایجاد کند و همچنین می تواند  سرنوشت انسان را تغییر دهد .
کلام همچون آتش ، خلاق و دگرگون کننده است .

کلام  دو وجه دارد یک چهر ه اش خلق است و چهره دیگرش ویرانگری .
کلام مانند شمشیری دو لبه می تواند زیباترین رویاها را بیافریند و یا همه چیز را دراطراف ما نابود سازد. یک لبه شمشیر استفاده نادرست از کلام است که دوزخی واقعی می سازد و لبه دیگر آن ، استفاده درست از  آن است که زیبایی عشق و بهشت  زمینی می آفریند .
کلام قادر است هز چیز بد ونامطلوب را در اطراف ما نابود سازد یا برعکس تمام چیزهای خوب و مطلوب پیرامون مارا از بین ببرد . می تواند وقایع بد وناخواسته ایجاد کند یارویدادهای خوب و مثبتی را برایمان رقم بزند . همه اینها بستگی به نحوه استفاده از کلام دارد تا زندگی بیافریند یا مرگ ایجاد کند.
ای زبان هم گنچ بی پایان تویی
ای زبان هم رنج بی درمان تویی

ذهن نیمه هوشیار انسان همان بخشی است که به وسیله آنچه از طریق کلام دیگران و یا کلام خودمان دریافت میکند ، برنامه ریزی می شود . این برنامه ریزی تاپایان عمر با شخص باقی می ماند (مگر درصورتی که خود او آگاهانه اقدام به تغییر آن کند) و برکلیه باورها  ، احساسات ، رفتارها و آینده وی تاثیر می گذارد و همین بخش است که بیشترین تاثیر را از قدرت کلام می گیرد .هر کلام یا اندیشه ای برذهن نیمه هوشیار اثر می گذارد و با دقتی  حیرت آور به عینیت درمی آید .
ذهن کودکان درست مثل یک لوح سپید وخالی است که با کلماتی که ازجانب اطرافیان می شنود برنامه ریزی می شود به همین دلیل است که وقتی کلماتی نظیر ((تو نمی توانی )) ((تو نمی دانی )) ((از عهده برنمی آیی )) و سایر کلمات تعضیف یا تخریب کننده به کودک گفته می شود ،ذهن او با آنها برنامه ریزی می گردد تاآخر عمر خود را محددود به همان برنامه ریزی می داند و هر آنچه را که برذهنش حک شده به اجرا م درمی آورد.
بنا بر همین تاثیر گذاری ، بدیهی است که کلام مثبت وسازنده که  بهنگام گفته شود توانایی های بالقوه افراد را شکوفا کند وآنها را به اصیل ترین و اصلی ترین رویاها وخواسته هایشان برساند.

ادامه دارد....

طبقه بندی: روانشناسی،
[ 20 مهر 91 ] [ 17:07 ] [ mohan ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مطالب وبلاگ دربخش روانشناسی ، حافظه ،مالی ، تفكر مثبت ، گردآوری وتلخیص از آثار برتر و روز دنیا از مشهورترین روانشناسان جهان ،
دربخش معرفی كتاب به آنها اشاره شده است . برای مطالعه دقیق وكسب اطلاعات جهت خرید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فال امروز